Ako sa milujete? A robíte to vôbec?

Ako sa milujete? A robíte to vôbec?

Máme tu znovu najkrajšie obdobie roka – máj. Prichádza každoročne, našťastie. A jeho symbolom je LÁSKA. Áno, všetko živé pulzuje láskou. Od najjednoduchších živých foriem, cez ríšu menších, či väčších živočíchov až po korunu tvorstva – človeka.

Ako sa milujete? 

A robíte to vôbec? Viete, že ste pre seba tou najdôležitejšou bytosťou? Jedinou bytosťou, ktorá vám rozumie? Príliš veľa otázok? 

Tak si to objasnime

… o čom hovorím. Každý človek túži byť milovaný. Každý. A veľmi. Všetci sme sťa jedna bytosť, ale každý z nás je v niečom iný. Takže na planéte je 8 miliárd ľudí a každý má inú predstavu o tom, čo je láska. Prečo? Nuž, pretože nie je možné stvoriť identickú bytosť k nejakej inej bytosti. Potom by to už nebolo ono. Nemalo by to už tú príťažlivosť. Predstavte si, že by ste mali milovať niekoho, o kom všetko viete. Poznáte jeho reakcie, viete čo si myslí v každučkú chvíľku dňa. Niet čo odhaľovať. Niet sa čo čudovať. Stráca sa jedinečnosť bytosti. Vedieť ako si ten milovaný, či milovaná vysvetľuje, prečo hovorím či konám, tak ako to robím, stráca na originálnosti. Takže taký spôsob lásky je bez akéhokoľvek prekvapenia – čistá nuda!

Prichádzať k súzvuku

… vo vzťahu s tým druhým, tým koho milujem, je tá najvyššia podstata lásky. Je to opojné zistiť, že ten druhý má na udalosti a to, čo sa deje rovnaký názor. Jednoducho to poteší. A keď to teda zistím, je skvelé ísť a zažívať zázraky prítomnej chvíle s tým druhým. Tým, koho milujem. A tešiť sa z toho spoločne je asi to najkrajšie, čo môžem zažiť.

Máj je ešte stále tu, tak prijímajme a naplno žime svoj život v láske. V prebúdzajúcej sa i prebudenej prírode. V spoločnosti iných ľudí, ktorí si zaslúžia všetku lásku sveta, rovnako ako aj ja.