Oddelená strava

Oddelená strava

Na začiatku si jednoducho povedzme, že nie je vhodné kombinovať spolu niektoré druhy jedál, pretože ľudské telo ich nevie spolu dobre stráviť. Preto sa takémuto spôsobu stravovania hovorí “oddelená strava”, alebo aj “delená strava”. 

O čo ide pri oddelenej strave

Sú to jednoduché zásady týkajúce sa toho čo je vhodné spolu jesť a čo je spolu nestráviteľné. Keď sa nad tým zamyslíme a spravíme si malé triedenie, dostaneme sa k ľahkému výsledku. Naozaj to nie je žiadna veda. Veď pozrite, aké je to jednoduché:

Tabuľka zhody

Mlieko a mliečne výrobky

Sú samostatnou potravinou, s ktorou sa mnohí z nás nevedia vysporiadať. Má svojich podporovateľov, ktorí hovoria, že je skvelou súčasťou jedálnička. Sú však aj podporovatelia názoru, že jeho konzumácia v dospelosti nie je pre všetkých vhodná.

Má to viacero príčin. 

  • Zahlieňuje
  • Zaťažuje trávenie
  • Nedáva tie sľubované výsledky – stavba kostí, lebo má v sebe vápnik.

Cestou sú kozie a ovčie mlieko – podľa tolerancie tela – musí si zistiť každý sám, lebo to čo platí pre jedného človeka pre druhého neplatí vôbec.

Melóny

Neodporúča sa ich konzumovať s ničím. A ani sa to nežiada.

Výhody oddelenej stravy

Takéto usporiadanie oddelenej stravy je najprísnejšie, s akým som sa vôbec stretla. Našla som ho v knihe Jiřího Cingroša “Sám sobě doktorem”. Dodržiavaním tohoto pravidla pre spôsob stravovania docielite naozaj najúčinnejší efekt ozdravenia svojho tela. Oplatí sa ho istý čas striktne dodržiavať. Dá vám to veľmi veľa. Zistíte, ako inak, a prirodzene oveľa lepšie, sa budete cítiť. O koľko sa vám zlepší trávenie a celkovo zosilniete. Samozrejme bude to pre vás obrovský posun vpred vzhľadom na užívanie si prirodzeného spôsobu života.