VOĽTE SPRÁVNE NÁSTROJE NA SVOJE PROBLÉMY

VOĽTE SPRÁVNE NÁSTROJE NA SVOJE PROBLÉMY

Kniha cvičení “Od nemohúcnosti k pohybu” je štart

Ale život sám nie je len o cvičení podľa knihy. Aby sme boli efektívnejší, je dôležité starať sa o seba viacerými rôznymi spôsobmi. Cvičenie v zmysle rannej rozcvičky podľa knihy je ozajstným štartom do dňa. To, ako bude váš deň ďalej vyzerať, záleží na vás. Stáva sa, že sa častokrát neodvíja podľa našich predstáv. A to, čo nás tzv. dáva dole, sú výzvy pre nás. Ak na tých svojich problémoch zapracujeme, môžeme sa vylepšiť.

Nie je to žiadna veda

Niekedy sa jednoducho človek nevyspí tak, ako by to potreboval. Spánok nie je dostatočne hlboký a telo nie je ráno tak oddýchnuté, ako by sme si to predstavovali. Toto treba jednoducho prijať a upraviť si podľa aktuálneho stavu svoj denný program. Ak ste unavení, spite aj počas dňa. Nemyslím tým, aby ste sa vrátili späť do postele ešte predpoludním. To vôbec. Ale dožičte si krátky relax – popoludňajší šlofík. Je to to najmúdrejšie, čo môžete urobiť. Na mnohých miestach sveta to majú zaužívané ako siestu. Normálne uzákonené. A dodržiavajú to. Ide hlavne o južnejšie situované krajiny ako Taliansko, Grécko, Blízky východ, a pod. Telo sa pri tom za krátky čas zregeneruje, stačí mu klasická polhodinka. A máte sa oveľa lepšie. Ak vás to zvádza spať dlhší čas, nerobte to. Efekt nebude až tak očarujúci. Skôr budete ešte viac unavení a stuhnutí. A to je zbytočné.

Pohyb je vítaný

Behať, alebo cvičiť iným spôsobom choďte až vtedy, keď sa cítite lepšie. Dobré sú aj aktivity okolo domu, nenáročná práca v záhradke. Skvele sa dá pri niečom takom oddýchnuť. A je aj vidieť výsledok – udržiavaná záhrada.

A skamaráťte sa s humorom

Veľakrát upadneme do chmúrnej nálady, nevediac prečo. Stojí za to vymaniť sa z toho! Veľmi pomáha zasmiať sa nad tými chmárami, ktoré sa pozbierali v našej hlave. Dá sa to. Nie nadarmo sa hovorí: “Smiech je liek.”

Majte sa radi

Tak si užívajte veľa radosti a sily v každom dni. Efekt sa dostaví. Veľmi rýchlo. Budete milo prekvapení, že netreba toho až tak veľa urobiť, aby sme sa cítili úplne inak. Samozrejme lepšie.